projekt budowlany

          Nasza wiedza i doświadczenie z zakresu historii architektury i sztuki oraz umiejętności przeprowadzania analiz historycznych, a także współpraca z pracowniami konserwacji zabytków i wykwalifikowanymi rzemieślnikami umożliwia nam oferowanie usług z zakresu:

- renowacji zabytków

- przebudowy, rozbudowy czy odbudowy obiektów historycznych – kamienic, dworków, pałacyków.

- tworzenia projektów nowych budynków w oparciu o plany istniejących obiektów historycznych lub plany historyczne obejmujące architekturę nie tylko polską, ale i europejską, a niekiedy zgodnie z wolą inwestora z elementami orientalnymi czy amerykańskimi;

- tworzenia projektów nowych budynków stylizowanych na obiekty historyczne, nie tylko z zakresu architektury polskiej;

d1
c1

        Jeżeli chcecie Państwo mieszkać w dworku czy pałacyku, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale też po prostu ładny, proporcjonalny, zaprojektowany zgodnie ze sztuką dawnych architektów, a nie nowoczesną willą z dwoma kolumienkami, to zapraszamy do współpracy z naszą firmą.

        Oferujemy projekty zabudowań odtwarzające klimat starych siedlisk, zabudowań gospodarczych, gdzie nowoczesne funkcje łączymy z architekturą charakterystyczną dla danego regionu, czy nawet konkretnej wsi. Jeżeli jednak Państwo lepiej czujecie się w otoczeniu tworzonym przez architekturę, na przykład wsi prowansalskiej lub angielskiej nasza firma może również sprostać Państwa oczekiwaniom.

        Nasze projekty tworzymy tak, aby zbudowany dom pozostawał w harmonii z otoczeniem i przyrodą, dlatego możemy zaoferować Państwu również projekty ogrodzeń, bram, furtek, ogrodu i małej architektury. Słowem kluczowym dla nas jest właśnie „harmonia” tych wszystkich elementów, bo z niej otrzymuje się ukojenie wieczorem i czerpie siłę na nadchodzący dzień.

        Współpraca z naszą firmą może dotyczyć również aranżacji wnętrz, tak aby nawiązywały one do architektury i układu pomieszczeń w domu, Państwa gustu i stylu życia. Nasza oferta dotyczy nie tylko projektu, ale również wykonania całych wnętrz lub poszczególnych elementów z materiałów nowych i odzyskanych z innych obiektów np. zastosowania starych kafli do budowy kominka, podłóg z zastosowaniem wzorów i drewna mającego już swoją „historię”. Możemy „podpowiedzieć” ciekawe rozwiązania wnętrzarskie łączące historyczną formę z nowymi materiałami itp.

b1